Topografinis planas dar vadinama: topografinė nuotrauka ar toponuotrauka.

Topografinis planas – tai planas, kuriame pavaizduota detali vietovės situacija, ir antžeminės komunikacijos. Šiame plane detaliai vaizduojami gyvenamieji ar/ir negyvenamieji objektai, medžiai, kontūrai ir pan., pagal užsakovo reikalavimus rengiamam planui nustatomaas tikslumas.

Topografiniai planai reikalingi, projektuojant įvairius pastatus,  inžinerinius statinius ar tinklus, keičiant žemės naudojimo paskirtį ar atliekant projektus.

Pavyzdžiui:

  1. Asmuo nusiperka žemės sklypą ir nusprendžia pasistatyti šiame žemės sklype namą. Tam, kad pradėti rengti Pastato techninį projektą, bei kad architektas galėtų įvertinti esamą situaciją, žemės paviršiaus aukščius ir esamas komunikacijas, o pagal tai ir parinkti teisingą vietą namo statybai sklype, jam reikalingas sklypo Topografinis planas;
  2. Arba Asmuo turi pastatą, iki kurio reikia suprojektuoti požemines komunikacijas, tokias kaip: Elektros, Dujotiekio, Vandentiekio, Nuotekų ar Lietaus nuotekų tinklus. Šiuo atveju, kad pradėti projektavimo darbus pirma bus reikalinga turėti parengtą Topografinį planą;
  3. Arba Asmuo turi sklypą  ir norėtų jį padalinti į kelis smulkesnius sklypus, bei pakeisti jų naudojimo paskirti ir būdą į Kitos paskirties vienbučių dvibučių gyvenamųjų namų statybai. Tam, kad parengti Žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą, kuriuo bus sklypas numatomas dalinti ir keisti žemės naudojimo paskirtį, pirma reikės turėti Topografinį planą.